PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136704}

Ludzkie dzieci

Children of Men
6,9 84 475
ocen
6,9 10 1 84475
7,4 27
ocen krytyków
Ludzkie dzieci
powrót do forum filmu Ludzkie dzieci

Temat ciekawy, dobrzy aktorzy, świetna scenografia...ale ZDJĘCIA...zdjęcia toż to arcydzieło! Jestem absolutnie pod wrażeniem pracy Lubezkiego, jego wizji i interpretacji obrazu. Świetne! Do tego George Richmond, który jest autorem wspaniałych mastershotów (przy końcu filmu jeden mnie rozwalił [SPOJLER] - jak Theo biegnie za Fishersami, by odbić dziewczynę i dziecko). Jedno ujęcie, tylu statystów, tyle wybuchów i strzałów. Bardzo trudne, genialnie wykonane, czapki z głów!

ocenił(a) film na 8
kobieta_kot

Zgadzam się, operator wykonał świetną robotę przy tym filmie!

ocenił(a) film na 9
kobieta_kot

gwoli ścisłości (która absolutnie nie ujmuje rewelacyjnym wynikom pracy całego zespołu odpowiedzialnego za zdjęcia): większość mastershotów została zmontowana z trochę krótszych ujęć, jeśli się wpatrzyć widać miejsca w którym obiektyw odwraca się od bohaterów i następuje subtelne przejście.

btw polecam zobaczyć jak technicznie skomplikowana jest sama logistyka sceny w samochodzie:
https://www.youtube.com/watch?v=cBfsJ7K1VNk

ocenił(a) film na 9
silentman

Dokładnie. Widać to np. w momencie, gdy Owen wbiega do klatki i kuli się przy schodach - kamera odrywa się od sylwetki i pokazuje w górę - w tej sekundzie znika całkowicie krew z obiektywu (nowe ujęcie). Trudno zauważyć przejścia, a kolekcja mistrzowskich ujęć w tym filmie urywa pośladki. Ktoś zebrał mastershoty razem: https://vimeo.com/41218073 - teraz jeszcze zauważyłem, że krew znika z obiektywu także po przestrzeleniu szyby w wozie, gdy kamera się odwraca w tył. Czyli co, tym razem użyli CGI ? Bo w scenie autobus-schody podobno faktycznie chlapali w obiektyw...

ocenił(a) film na 9
kobieta_kot

Technicznie absolutne arcydzieło, zgadza się. Dla mnie jednak najważniejsze jest by zdjęcia były urodziwe i dlatego, choć chylę czoła przed Lubezkim, zgadzam się z Oscarem dla Navarro i jego roboty przy "Labiryncie Fauna". "Ludzkie dzieci" umieszczam na drugim miejscu.

użytkownik usunięty
kobieta_kot

Popieram "wniosek":)

ocenił(a) film na 6
kobieta_kot

zdjecia extra ...czulem ze sam dostane kula .albo cos obok wybuchnie

kobieta_kot

Lubezkiemu umniejsza to, że było kilka scen z trzęsącą się kamerą.

ocenił(a) film na 8
kobieta_kot

Ja się tylko dziwie dlaczego ten film ma ocene 6,9? Naprawdę się nad tym zastanawiam, bo chyba ludzie nie zrozumieli albo specjalnie ocenili tak nisko? Film jest co najmniej bardzo dobry.

ocenił(a) film na 8
krzychu1526

zgadzam się w pełni z Twoją opinią

kobieta_kot

no naprawdę operator dał popis umiejętności. to za kamerą emmanuel lubezki dobrze rozumiem? a ten poród to chyba naprawdę urodziła, tak realistyczny.

ocenił(a) film na 8
marlie

Wlasnie to tez jest ciekawe...ale jesli chodzi o scislosc to porodu sie nie rodzi. hehehe ;)

ocenił(a) film na 9
kobieta_kot

Wtedy nie dostał, ale teraz za to 3 razy z rzędu wygrał :P

ocenił(a) film na 8
kobieta_kot

Święte słowa . Brakiem choćby nominacji akademia wykazała nic innego jak tylko niekompetecje . Ale to nie nowość . Moriccone musiał czekać pół wieku by mu łaskawie dali statuetke mimo iż od statuetek już dawno powinny się mu regały uginać .

ocenił(a) film na 8
maciekb80

Ale nominacja była...

ocenił(a) film na 8
kobieta_kot

Scena pościgu w jednym ujęciu jest po prostu arcydziełem !!!!

ocenił(a) film na 5
kobieta_kot

Świetny komentarz. Zdjęcia zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Szczególnie powstanie. Chyba jeszcze tylko w Grze o Tron podczas "bitwy bękartów" widziałem coś tak niesamowitego.

ocenił(a) film na 9
kobieta_kot

Pełna zgoda. Jedna z lepszych scen w ogóle. Coś pięknego. Straszny film. Bardzo mocny. A co najgorsze, jakoś tak rzeczywisty.

ocenił(a) film na 6
kobieta_kot

Emmanuel Lubezki to mistrz, ale poza genialną warstwą techniczną, film posiada również bardzo mądry przekaz - że ludzie sami doprowadzą do swojej zagłady, w imię swoich urojonych ideologii, bo czują do siebie nienawiść nawet w obliczu takiej tragedii jaką jest utrata zdolności reprodukcji.

ocenił(a) film na 8
kobieta_kot

Patrząc od strony technicznej to arcydzieło. Ten mastershot w mieście... perła!

ocenił(a) film na 8
kobieta_kot

dokladnie. dopiero obejrzalem film i odrazu wszedlem na filmweb by poczytac komentarze i czy ktos wspomni o zdjeciach i prosze ktos wspomnial :) w obozie ponad 6 minutowe ujecie cos pieknego :)

ocenił(a) film na 7
kobieta_kot

a tutaj się zgadzam. Operator zasługuje na pochwałkę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones