PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136704}

Ludzkie dzieci

Children of Men
6,9 84 475
ocen
6,9 10 1 84475
7,4 27
ocen krytyków
Ludzkie dzieci
powrót do forum filmu Ludzkie dzieci

Dawno żaden film nie wywołał u mnie takich przemyśleń o naszą przyszłość. Film z 2006, a 'wiadomości CNN z 2027' jakby omawiały sytuację obecną, w 2015!! Napływ uchodźców, problemy z nielegalnymi imigrantami, Islamizacja, chaos, syf na ulicach i terror Państwa Islamskiego!! Reżyser jakby przewidział przyszłość! Europo dokąd zmierzamy!!! ??? Londyn przedstawiony jak 'Nowe Indie'. Zwróciłem też uwagę, na imigrantów przetrzymywanych w tych 'klatkach', mówią po niemiecku! Czyżby Niemcy musieli uciekać wkrótce (Mutti Merkel prowadzi taką politykę, że nie dziw jeśli wielu rdzennych Niemców, będzie szukać miejsca dla siebie, poza Ojczyzną). Scena, w której głowny bohater i ta ciężarna dziewczyna trafiają do 'obozu uchodźców'....TO JAK NOWE AUSCHWITZ!! Sama historia, dźwięk, efekty specjalne i pomysł tak mnie wryły w fotel, że nie jestem w stanie ocenić gry aktorów. Wiem, że to tylko film, ale w obliczu obecnej sytuacji na świecie i w Europie, niesie ze sobą przestrogę... QUO VADIS Europo!!!???

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Danio31b

Kiedy ostatni raz byłeś we Francji?

ocenił(a) film na 7
h_chinasky

Dokładnie. Zero jakiegokolwiek trzeźwego podejścia do tematu. Nie wszyscy uchodźcy są terrorystami. Trochę empatii w stosunku do ludzi nie zaszkodzi.

John_Nazario

90% to raczej większość.

John_Nazario

Nie wszyscy uchodźcy, a właściwie według prawa międzynarodowego nielegalni imigranci, są terrorystami. I nikt tak tutaj nie napisał. Porównują jednak film do obecnej sytuacji i ten okazuje się być wizjonerski. Napływ islamskich imigrantów, obozy z kontenerów, próba narzucenia nam obcej kultury i co raz większy syf w miastach Zachodu. A przez to budzące się różne skrajności i izmy w ludziach jak marsz tysiąca neonazistów w Berlinie kilka dni temu. Zachód ma poważny problem, który w filmie został przewidziany na rok 2027, nie 2015. To nie terroryzm będzie problem, a mieszanka diametralnie różnych kultur. Biorąc pod uwagę starzejące się społeczeństwo europejskie i wielodzietne rodziny muzułmańskie, nie trudno przewidzieć skutki, które przewidziane zostały w filmie.

ocenił(a) film na 5
John_Nazario

muzułmanie często zarzucają Zachodowi agresję i powołują się na czasy wojen krzyżowych, inkwizycji i kolonializmu. muzułmanie jednak nic nie mówią o krwawej historii islamu. Wyznawcy tzw. “religii pokoju” są odpowiedzialni za bestialskie wymordowanie ponad 290 milionów ludzi! To tej liczby należy doliczyć setki milionów obrzezanych dziewcząt, pozbawionych swojej kobiecości. Dziesiątki milionów ofiar niewolnictwa (Europa wschodnia i Bałkany w czasach kolonizacji islamskiej. Zobacz Wideo!) i miliony wypędzonych z własnych domów Chrześcijan. Każdego roku ginie za wiarę 170 tys. Chrześcijan. Codziennie przybywa więc 465 męczenników. 350 mln wyznawców Chrystusa w kilkudziesięciu krajach jest represjonowanych. Liczba ofiar islamu: 120 milionów Afrykańczyków (źródło: Woman’s Presbyterian Board of Missions, David Livingstone, strona 62, 1888). 80 milionów Hindusów (źródło: Koenard Elst, in Negationism in India, strona 34). 60 milionów Chrześcijan (źródło: David Barrett and Todd Johnson, in World Christian Trends AD 30 to AD 2200, strona 230. Również: Raphael Moore in History of Asia Minor). 10 milionów Buddystów (źródło: David B. Barrett, Todd M.Johnson, World Christian Trends AD 30-AD 2200, William Carey Library, 2001, strona 230, tabela 4-1). 220,000 Żydów tylko w jednym roku 1146 w Maroku (źródło: H. Z. Hirschberg, A History of the Jews of North Africa, 1974, strona 127-28). 17 milionów niewolników sprowadzonych do islamskich krajów (źródło: Thomas Sowell: Race and Culture, Basic Books, 1994, strona 188. Również:. Encyklopedia https:// m.facebook.com/182944451832138/

użytkownik usunięty
Mateusz92

Wszystko idzie według planu; już w 1949 Orwell wiedział co się święci.

Mateusz92

W 2007 lub 08 dałem temu filmowi ocenę 6. Był dla mnie niezły, ale nie wzbudził emocji. Po 10 latach od wydania wróciłem i dałem mu ocenę 9/10. To wizjonerski film, jakich było mało w pierwszej dekadzie XXI wieku, Wszystko się sprawdza. Europa upada (zamachy), nielegalni imigranci, samotna Brytania (Brexit), Wizjoner.

ocenił(a) film na 8
Mateusz92

Ludzie tak ten film odczytują? A nie zauważyliście, że hmm, coś ten kryzys spowodowało?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
h_chinasky

Wow, byłeś w Szwecji w lato powiadasz?
Ja jestem tam kilka miesięcy w roku i widzę co się dzieje i nie wciskaj ludziom kitu,
że jest ok. Nie wiem w jakiej części byłeś, Fakt Szwecja to w większości puste połacie terenu i wsie. Tam rzeczywiście jest spokojnie, bo najnormalniej w świecie uchodźcy się tam nudzą, ale w każdym większym mieście jest więcej ciemnych imigrantów niż typowych Szwedów. Panoszą się i robią burdy, kradną kobietom torebki, tak wygląda Szwecja.

ocenił(a) film na 8
Eddy_lr

Byłem w Malmö.

BTW, w Polsce Polacy panoszą się robią burdy, kradną kobietom torebki... Tak wygląda Polska.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Voiselle

Przede wszystkim potrzeba taniej siły roboczej we Francji i Niemczech i wyraźne, medialne zaproszenie imigrantów przez Merkel.

ocenił(a) film na 8
Eld51

Też uważam że kapitalizm ssie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
kilov_3

Błąd.... właśnie dzięki brexitowi Anglia będzie wyglądać dokładnie tak jak w filmie. UE nie będzie krępować ich w tworzeniu obozów dla uchodźców itp.

Z drugiej strony taka plaga bezpłodności nieźle przerzedziłaby Islamistów i Afrykańczyków, gdyż ich głównym zabezpieczeniem na starość nie jest praca i emerytura lecz dzieci. Dlatego w filmie imigranci wszelakiej maści stali się BEZUŻYTECZNI.

Gierrapa

Wiem że po czterech latach ale po prostu muszę. Co to znaczy że "ich głównym zabezpieczeniem na starość nie jest praca i emerytura lecz dzieci"? Zdajesz sobie sprawę, że emerytura jest wypłacana z pieniędzy zabranych młodszym pokoleniom? I że to właśnie Europa w takiej sytuacji znacznie szybciej by się pogrążyła bo ma starsze społeczeństwo które szybciej nie będzie w stanie pracować w ogóle? Wszędzie zabezpieczeniem na starość są dzieci, u nas po prostu między dzieckiem a rodzicem pośrednikiem jest państwo.

Prypec123

zabezpieczeniem ale kogo? swiatem rzadza pieniadze, a nie ludzie i wlasnie dlatego mamy od dekad takie straszne parcie medialne i polityczne na importowanie taniej sily roboczej. czysty korporacjonizm od ktorego nie ma ucieczki bo to co teraz sie dzieje jest wynikowa inzynierii spolecznej siegajacej kilkanascie lat wstecz. brexit czy polexit nie tu nie zmienia bo problem siedzi ludziom w glowach wychodowanych jak grzyby w ciemnej piwnicy i karmionych zwykla socjotechnika od zawsze.

ocenił(a) film na 10
Mateusz92

Cieszę się, że wam też spodobał się ten film, ale nie niestety zrozumieliście go :(

Dominaugust

Chętnie przeczytam Twoją interpretację, może obejrzę po raz kolejny ten film :)

ocenił(a) film na 10
Mateusz92

Chodzi mi o to, że upadek świata w filmie spowodowany jest brakiem potomków. Nie ma nic o islamizacji! Wyraźnie w scenach w gettcie pierw idzie tłum krzyczący allah akhbar, a potem pokazany jest tłum Francuzów z flagami i śpiewający coś po swojemu. Tak duża liczba muzułmanów wśród uchodźców jest spowodowana ilością osób wyznających Islam w mniej rozwiniętych krajach, które upadły przed UK. Przesłaniem filmu nie jest to, że "zaleje nas islamska fala" itp, wręcz przeciwnie. Jedyna kobieta w ciąży znajduje się wśród uchodźców, którymi Brytyjczycy tak gardzili. Powstanie w gettcie było następstwem traktowania uchodźców (z wielu różnych kultur) jak podludzi. Przekazem filmu jest to, że nie wolno traktować uchodźców jak bydła, nie należy odgradzać się od reszty świata w pałacach a współpracować by wspólnie zatroszczyć się o losy świata, który powoli degradujemy. Ludzi jest tak wiele, że natura prędzej czy później zacznie sobie z nami "radzić". Błagam nie interpretujcie filmu pod swój światopogląd, wszystko było w nim pokazane dosyć jasno. Islamizacja to gruba nadinterpretacja.

Dominaugust

hej, dzięki. Uwierz mi jestem ostatnią osobą, która wypowiedziałaby się źle o uchodźcach. Sam mieszkam w Berlinie i miałem bezpośredni kontakt z nimi, w miejscu ich rejestracji. Film na pewno obejrzę jeszcze raz, bo tym komentarzem przypomniałeś mi o nim. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Dominaugust

Wszystkie komentarze dotyczące filmu są o uchodźcach, pomyślałam sobie ,,zaraz, ale przecież nie taki był przekaz filmu,,. Dziwię się, że większość ludzi zwróciło uwagę na ten problem, a nie na to, że kobiety przestały rodzić. Wizja ta jest wręcz przerażająca i bardzo prawdopodobna (patrząc np. na niezdrowe pożywienie itp.).

ocenił(a) film na 9
Dominaugust

Chryste panie. W końcu ktoś to napisał.

Dominaugust

to jest tak naiwne, ze az szmieszne. taki oderwany od rzeczywistosci idealistyczny belkot nigdy niczego nie rozwiazuje bo ludzie zawsze beda interesowni w tym co robia. z jednej strony masz lobby korporacyjne na import taniej sily roboczej w opozycji do dawnego kolonizowania i niewolnictwa bezposredniego, a drugiej masz lobby farmaceutyczne ktore samo truje sswiat ludzi aby miec z tego profity, a na koncu masz kulkielki w bialych rekawiczkach czyli politykow. temat inzynierii spolecznej jaka tu sie wyprawia to w zasadzie temat na kilka doktoratow, a nie filmweba i wieczorynke dla lemingow.

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 8
Mateusz92

Nie wiem czy zrozumieliście, ale ten film nie jest absolutnie przestrogą przed napływem imigrantów. Jest przestrogą przed dzikim, prymitywnym antagonizmem ludzkim. Pokazuje co robią ludzie gdy ich świat się wali i nie jest to kolorowa wizja, ale bardzo brudna wizja, pełna brutalizmu, podziałów plemiennych i nieuzasadnionej przemocy.

Nikt nie pokazuje tam, że świat się wali przez imigrantów. Pokazuje, że GDY ŚWIAT SIĘ WALI ludzie szukają normalności i walczą o swoje życie i godność, a inni się wtedy bronią, bo tez chcą godnie żyć. Dochodzi wtedy do konfliktów.

Film faktycznie przewidział swoją epokę i co więcej nie umoralnia w tani sposób, ale jedynie wizualizuje wizję. Całkiem prawdopodobną, co tym bardziej czyni go bardziej ponurym, ale tym samym wartościowszym.

Lodolamacz

wystarczy zlikwidowac socjalizm i komunizm i demokracje, a wtedy nie bedzie mialo dla ludzi znaczenia bo kazdy bedzie odpowiadal za siebie. teraz jak masz odpowiedzialnosc zbiorowa i iluzje demokracji to dziwisz sie, ze multikulti sprawia problemy i wywoluje ludzki dysonans rzeczywistosci u lemingow?

ocenił(a) film na 5
Mateusz92

A jeszcze lepiej się go ogląda w 2020.

sybilla_filmweb

I w 2024

ocenił(a) film na 7
Mateusz92

XDDDDDDDDD

ocenił(a) film na 7
marcin_lendzion

W sumie teraz już mnie to aż tak nie śmieszy typ miał racje

Mateusz92

No i gdzie ten upadek? xDDDDDD
Eh ci prawicowe tłuki

ocenił(a) film na 5
Stein50177

I co teraz napiszesz ?

budny1987

Że dalej żaden zachodnio europejski kraj nie upada. Upada jedynie prawacka, katolska Polska w biedzie i prawackim smrodzie.

Bomberpilot1940

lewactwo mysli, ze zadrukuje sobie rzeczywistosc, a ludzi najlepiej szpryca pozbawia wlasnej historii ;) a potem sie dziwuja, ze wojna za wojna na swiecie.

ocenił(a) film na 6
Mateusz92

Chyba się zesrałeś, Mati. Nie czujesz, że jesteś sterowany medialnie, chłopaku?

oppserwatorr

patolemingoza objawowa. idz na kontrole.

ocenił(a) film na 8
Mateusz92

To jest tzw. komentarz, który źle się zestarzał.
BTW widzę, że nadal są ludzie oglądający jedynie media, które właśnie - wbrew ich niemądrym przekonaniom - pokazują właśnie zachód jako "upadający" bo to się sprzedaje. Polecam wycieczkę do Niemiec, Francji, Anglii, Włoch. Owszem jest trochę koczujących na ulicach nielegalnych imigrantów, uchodźców, trochę brudniej. Ale ogólnie spokój i normalne życie. No ale cóż, ludzie wolą wierzyć, że myślą niezależnie, a tak naprawdę powielają najbardziej banalne schematy z telewizji informacyjnych, które karmią się sensacją. Cóż, Europa nie upada, a w latach nie wiem 70 także był syf, bieda i zamachy terrorystyczne (IRA, ETA, Zbrojne Komórki Rewolucyjne) które jakoś się skończyły.
A film jako polityczne postapo - bardzo lubię i polecam!

Arzotino

Niestety w internecie nic nie ginie a Filmweb niedopuszcza usuwania komentarzy. Już dwa razy poprosiłem o usunięcie mojego komentarza, który uważam za "błąd młodości"...

ocenił(a) film na 7
Mateusz92

Plus protesty zwolenników/zwolenniczek aborcji

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones