PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136704}

Ludzkie dzieci

Children of Men
6,9 84 759
ocen
6,9 10 1 84759
7,5 28
ocen krytyków
Ludzkie dzieci
powrót do forum filmu Ludzkie dzieci

Gdyby film miał więcej treści i takie ujęcia to byłby arcydziełem. Tak niestety jest "tylko" majstersztykiem. Szkoda bo temat ciekawy 7,5/10, ale tutaj połówek nie ma, więc daję 8/10.

ocenił(a) film na 7

arcydzieło i majstersztyk znaczą to samo, to są synonimy...

użytkownik usunięty
deserving

Niby tak, ale w tym przypadku mają dla mnie osobne znaczenie. Chodziło mi o to, że obraz ten nie jest dziełem sztuki, stworzonym przez artystę lecz "suchym" dziełem stworzonym przez rzemieślnika. Fakt jest to wybitnie zrealizowane, ale praktycznie pozbawione treści. Synonimy, synonimami, ale chyba mam prawo do swej interpretacji? Wciąż mogę się mylić i możesz mieć swoje zdanie, ja nie jestem humanistą i sprzeczać się nie mam zamiaru - zresztą i tak masz rację. Może moje myślenie jest trochę pokrętne, ale mniej więcej coś takiego czuję po obejrzeniu "Ludzkich dzieci".

ocenił(a) film na 7

Nie niby tak, tylko tak. Jest to dobrze zrealizowane i klimat jest specyficzny to fakt, ale kompletnie nie zgadzam się co do tego, że filmowi brakuje treści. Wręcz przeciwnie jest jej sporo tylko trzeba umieć ją dojrzeć między wierszami czy raczej między kadrami w przypadku filmu. Może tego po prostu nie dostrzegłeś, jednak nie znaczy to, iż tego nie ma. Nikt nie mówi, że nie masz do tego prawa. Też nie chcę i nie mam zamiaru się sprzeczać - stwierdziłem tylko fakt. Nie mniej jednak zrozumiałem, a przynajmniej po części, o co Ci chodziło. pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones